

Private customers can also find our range in our partner store Ampha-Analyse.
The external service display is used to expand the display of a central unit. The cable allows the external service display to be optimally positioned so that the status can be read during service work on an escalator.
| Parameters | Value |
| Operating voltage | 9-volt battery (9 V block) |
| Protection class | IP 34 |
| Temperature range | -10 °C … 40 °C |
| Air humidity | 20 … 90 % RT non-condensing |
| Parameters | Value |
| Installation | Mobile handheld device |
| Dimension | 103 x 63 x 30 mm (L x W x H) |
| Weight | 260 g |
| Cable length | 4 m |
| Interface | Sub-D 9-pin (compatible with central processing unit) |
| Weight | 0,0000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0,0000 × 0,0000 × 0,0000 cm |